Impronedjeljak / Impromondays, Zagreb

Koncerti i promocija slobodno improvizirane i kreativne glazbe /
Concerts and promotion of free improvised and creative music

Impromondays series

Impromonday festival

2024

Od 2018. do danas veliki broj hrvatskih i inozemnih glazbenika aktivnih na sceni slobodne improvizirane i eksperimentalne glazbe nastupio je u okviru serijala i festivala ‘Impronedjeljak‘. U interakciji s glazbenicima sudjelovali su i multimedijalni umjetnici.

From 2018 until today, a large number of Croatian and foreign musicians who are active on the scene of free improvised and experimental music performed as part of the series and festival ‘Impromondays’ in Zagreb. Multimedia artists also participated in the interaction with the musicians.

DOSADAŠNJI UČESNICI / PREVIOUS PARTICIPANTS:

Austria – Tanja Feichtmair, Klaus Filip, Susanna Gartmayer, Annette Giesriegl, Elisabeth Harnik, Peter Herbert, Richie Herbst, Yvonne & Harald Hofmeister, Irene Kepl, Zahra Mani, Gerald Preinfalk, Georg Wissa, Mia Zabelka

Bolivia – Flavia Huarachi Jørgensen

Canada – Éric Normand

Croatia – Nika Bauman, Neva Begović, Leo Beslać, Ivan Bilosnić, Pavle Bojanić, Filip Borelli, Dani Bošnjak, Sven Buić, Roko Crnić, Cul-de-Sac AEO, Luka Čapeta, Matilda Fatur, Dražen Franolić, Zdenko P. Franjić, Snježana Ghallo, Mijo Gladović, Franjo Glušac, Matej Hermeščec, Vid Jeraj, Pavle Jovanović, Žarko Jovanovski, Neven Jurić, Damir P. Kafka, Denis Kirinčić, Nikolina Komljenović, Ivica Košavić (Razorblade Jr.), Ana Kovačić, Davor Križić, Ivar Roban Križić, Vesna Mačković, Miro Manojlović, Ivan Marincel, Alceo Marti, Mak Murtić, Marianna Nardini, Saša Nestorović, Tena Novak, Nino Orepić, Igor Pavlica, Vedran Peternel, Vesna Pisarović, Jan Plevko, Dina Puhovski, Ozren Pupovac, Julije Reljić, Maja Rivić, Darko Rundek, Borko Rupena, Grgur Savić, Alen Sinkauz, Lucija Stanojević, Zoran Šćekić, Dora Šimunić, Daniel Šuljić, Nikola Vincelj – Jinx, Mirjana Vodopija, Bruno Vorberger

Denmark – Ruhi Erdogan, Peter Ole Jørgensen

Finland – Harri Sjöström, Antti Virtaranta

France – Leila Bordreuil, Xavier Charles, Stéphane Clor, Jean-Luc Guionnet, Peter Ornis

Germany – Axel Dörner, Barbara Lüneburg, Jon Tassilo Sensmeier, Florian Walter

Great Britain – Susanna Ferrar, Sylvia Hallett, Tom Jackson, Maggie Nicols, Ben Rodney, Benedikt Taylor, Daniel Thompson, Adam Webster

Hungary – Dóra Attila

Italy – Andrea Centazzo, Virginia Genta, Andrea Massaria, Alberto Novello, Paolo Pascolo, David Vanzan, Laura Zöschg

Japan – Seijiro Murayama, Rieko Okuda

Lithuania – Aurelijus Užameckis

New Zealand – Reuben Derrick, Ivan Mršić

Norway – Ivar Myrset Asheim

Portugal – Rodrigo Amado

Serbia – Jasna Jovićević, Aleksandar Škorić

Slovakia – Michaela Turcerovà

Slovenia – Jure Boršič, Andrej Boštjančič – Ruda, Jošt Drašler, Vid Drašler, Andrej Fon, Gal Furlan, Tomaž Grom, Elvis Homan, Boris Janje, Marko Jenič, Zlatko Kaučič, Tilen Kravos, Cene Resnik, Boštjan Simon, Tea Vidmar, Luka Zabric, Rok Zalokar, Mojca Zupančič

Sweden – Martin Küchen, Jesper Nordberg, Stefan Pöntinen

Switzerland – Christian Kobi, Ramsch Trio

U.S. – Eric Arn, John Dikeman, Iconoclast, Tracy Lisk, Kevin Murray, Chris Pitsiokos, Aliya Ultan, Ken Vandermark, Nate Wooley

Umjetnički voditelj i organizator / Artistic director and organizer: Damir P. Kafka
caprikafkaCHARACTER SEQUENCE@gmail.com

U suradnji s / In collaboration with:

Podržali / Supported by: